2001'den beri...

Avusturalya’da Dil Eğitimi

Avustralya da alacağınız dil eğitimi süresince Ocean Yurtdışı Eğitim sydney ofisi de hep yanınızda olacaktır.

Avustralya dünyada en yüksek yasam standartlarına sahip ülkelerden biri olmasına rağmen hayat ucuzdur. Yemek ve ulaşım gibi pek çok düzenli harcamalarınız için oldukça küçük bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır.

Yüksek standartlar gerek ekonomik, gerek toplum güvenliği, gerekse eğitim sistemlerinin kaliteli olduğunun en büyük göstergesidir. Avustralya nın 5 büyük şehri, Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth ve Adelaide her yıl dünyansın en yaşanılabiliri şehirleri listesinde ilk 10’a girmektedir.

Avustralya eğitim sistemi de çok yüksek standartlara sahiptir. ELICOS (English Language Intensive Courses For Overseas Students -Yabancı Öğrenciler için Yoğun Yngilizce Dil kursları ) merkezlerine Yngilizce dil eğitimi almak için onlarca ülkeden öğrenci gelmektedir. ELICOS kursları, haftada en az 20 saatlik dersten oluşur. ELICOS programları, Özel Dil Okulları, birçok üniversite ve TAFE okullarında verilmektedir. ELICOS eğitim programlarının süreleri min. 4 hafta ile max. ile 60 haftadır.

Sayıları 266 olan ELICOS merkezleri genellikle şehir merkezlerinde konumlanmıştır. ELICOS enstitülerinin nitelikleri ve eğitim standartları Ulusal ELICOS Accreditation Scheme (NEAS) tarafından denetlenmektedir. Devlet NEAS tarafından tanınmayan bir Dil okulunun çalışmasına izin vermemektedir.

http://www.neas.org.au/approvedcentres/index.php

Türk öğrenciler En çok Sydney ve Melbourne şehirleri tercih etmekle birlikte Perth ve Brisbane şehirleri de ilgi gören şehirlerdir. Avustralya, Yngiltere gibi yabancı öğrencilere part-time çalışma izni verdiği için yabancı öğrencilerin yaşam maliyetlerini düşürme fırsatları vardır. Haftada 20 saat ve tatil zamanlarında da full-time olarak (haftada yaklaşık 40 saat) çalışma izni vardır. Öğrenci vizesi aldığınızda sahip olacağınız çalışma izniniz derslerinize başladıktan sonra aktif olacaktır.

English  German  Russian