2001'den beri...

Malta’da Dil Okulu

İtalya’nın güneyinde  3 adadan oluşan Malta aynı zamanda en büyük olan adanın adıdır. Dil okullarının büyük bir kısmı  Malta adasındayken Gozo adasında da bir kaç okul bulunmaktadır. Comino adası ise sadece 3 kişinin yaşadığı turistik ve ufak bir adadır.

Dünyanın her yerinden öğrenciler İngilizce öğrenmek ve özellikle yaz aylarında Malta’nın harika tatil atmosferini yaşamak için Malta’ya gelirler. Sıcak havası, denizi, tarihi güzellikleri, özellikle uluslararası öğrenciler için organize edilmiş aktiviteleriyle Malta hem dil eğitimi almak aynı zamanda da tatil yapmak için ideal bir yerdir. Avrupalı öğrenciler genellikle tatil konsepti ile Malta’ya sadece 2 veya 3 haftalığına Eğitim almak üzere gelirler.

Malta adasının en uzun mesafesi 21 km dir ve 180,000 nüfusu ile uzun sureli eğitim almak isteyen öğrenciler için bazen sıkıcı olabilir. Ancak Malta’da özellikle yazın geçirilecek 1,2 veya 3 ay son derece keyifli olacak ve ingilizce öğrenmek açısından son derece sosyal bir ortam sağlayacaktır.

Malta’nın resmi dili İngilizce’de olsa bütün Malta’lıların çok iyi ingilzice konuşabildiği söylenemez, ayrıca Malta’lıların kullandığı ingilizcedeki ağır arap/italyan aksanı adada yaşayan İngiliz ve Avrupalı sayıdı düşünüldünde önemli bir parameter olmaktan çıkar.
Malta’daki en eğlenceli okulalrdan birisi yaşattığı tatil köyü havası ile tartışmasız Sprachcaffe’dir. Ayrıca EC ve IELS’te çok kaliteli eğitim alınabilecek okullardandır. IELS Malta’daki en büyük dil okuludur, EC ise Malta orijinli olmasına rağmen İngiltere ve Amerika’daki okulları ile uluslararası düzeye kendisini çıkartmış bir okuldur. Sprachcaffe ise adından da anlaşılacağı üzere Alman kökenli ancak yine bir çok ülkede okuları bulunan bir organisazyondur. Malta’a Eğitim almaya karar verdiğinizde kendinizi bu 3 okul arasında seçim yapmak üzereyken bulabilirsiniz. Ocean Yurtdışı Eğitim’da ücretsiz danışmanlık hizmeti alarak gidebileceğiniz dil okulları ve fiyatlarını görmek için fiyatlar bölümümüze bakınız.

Bir Malta’lıya Türk olduğunuzu söylediğinizde Türk tarihi ile ilgili ne kadar çok lşey bildiği sizi şaşırtacaktır. Bunun sebei ise Malta tarihinin İspanya, İngiltere, Fransa ve Osmanlı dörtlüsü tarafından domine edilmiş olmasıdır. İngilizler Fransızlardan kurtarıcı olarak görülürken, Osmanlı tarihlerinde en çok gurur duydukları kısmı oluşturmaktadır. Turgut Reisin Malta Şovalyeleri ile savaşı sırasında şehit edilmiş olması ve Osmanlı ordusunun kuşatmayı bırakıp geri çekilmek zorunda kalması Malta’lıların tarihlerin de en mutlu oldukları kısmlardan bir tanesidir, Malta adasındaki turistik mekanlardan birisi olan “Dragut Point” ismini bu tarihi olaydan almaktadır.

English  German  Russian