2001'den beri...

Amerika Sertifika Programları

,

Amerikada bir çok özel dil okulu ve Üniversiteler tarafından birbirinden farklı yüzlerce sertifika ve diploma programları sunulmaktadır. Kısa dönem sertifika programları özellikle orta veya daha alt seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrenciler tarafından program öncesinde belirli süre dil kursu eklenerek katılım sağlanırken, zaten dil seviyesi hali hazırda ileri düzeyde olan ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi sınavlarla kanıtlayabilen öğrenciler için yine kısa veya uzun dönemli program olanakları sağlanmaktadır. Batı yakasında California eyalati içerisinde UC Berkeley, UCLA, UCSD ve San Diego State Universitesi , doğu yakasında ise Boston Üniversitesi,New York Universitesi, Columbia vb gibi  birçok ünlü okulda uzun veya kısa dönemli sertifika programlarına katılabilirsiniz.

International Diploma Programları

Üniversiteler tarafından sadece uluslararası öğrencilere yönelik sunulan programlardır. Bu programların süresi genellikle 4 ay olarak düzenlenmektedir. İleri seviye İngilizce bilgisine sahip olma zorunluluğu mevcut olan bu programların sonrasında, kısa dönemli orta/büyük ölçekli Amerikan firmalarında profesyonel staj imkanı sağlanmaktadır.

Evening Certificate Programları

Bu  programların en büyük özelliği, uzun dönemli ( minimum 9 ay) sadece akşam saatlerinde ve haftanın belirli günlerinde çoğunlukta  Amerikalı öğrencilerin oluşturduğu sınıflarda sunuluyor olmasıdır. ECP’lerin akşam saatlerinde sunulmasının sebebi ise Amerikalı çalışan kesme yönelik hazırlanmış olmasıdır. Katılımcıların İngilizce seviyesinin oldukça ileri düzeyde olması gerekmektedir. Evening Certificate Programlarin en önemli avantajı  ise sonrasında öğrencilerin OPT (Optional Practical Training) adı verilen 1 yıllık Amerika’da çalışma ve oturum iznini elde etmeleridir.Ayrıca ücret bakımından IDP programlarına göre daha ekonomik  olmaları da , öğrencilere oldukça cazip gelmektedir.

OPT ( Optional Practical Training)
ABD’de herhangi bir kurumda , 9 ay ve/veya üzerinde sunulan sertifika veya diploma programına katılım  sonrasında otomatik olarak kazanılan 12 ay süreli çalışma ve oturum iznidir. Programı bitirdiğiniz tarih itibari ile bu süre başlamaktadır ve belirtilen yasal süre içerisinde iş bulmanız gerekmektedir.

English  German  Russian