2001'den beri...

Amerika’da Yaz Okulu

Amerika yaz okulu programları, İngiltere ve diğer Avrupa seçeneklerinden farklı olarak, ders sonrası aktivitelerin çok daha fazla gezi içermesiyle ayrılır. Boston, Los Angeles, San Francisco, Orlando gibi Amerika’nın en popule ve çok fazla görülecek yerleri olan şehirlerinde yapılab ABD yaz kampı programları öğrenciler için çok eğlenceli geçer.

Eğitim
Yaz okulu programlarımız öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Organizasyonların tümü üniversite kampüslerinde gerçekleştiriliyor. Genellikle haftalık 15-20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

Aktivite ve Geziler
Amerika Yaz okulu programlarının ders harici aktiviteleri genelikle gezilerden oluşur. Çünkü Amerika’da İngiltere ve diğer AB ülkelerine kıyasla çok daha fazla görülecek yer ve atraksiyon bulunmaktadır. Öğrenciler ders sonrası gezilerde, Universal Studios, DisneyLand, Hollywood, Manhattan, Washşngton DC, Boston ve daha bir çok popüler yeri görme şansı bulur ve çok eğlenirler. Bu aktivitelerin tümü okul tarafında güvenli ve grup liderleri kontrolünde gerçekleştirilir.

Konaklama ve Sosyal Aktiviteler
ABD yaz okulu seçeneklerimizin tümü üniversite kampüsleride organzie edilmektedir. Öğrenciler eğitim, konaklama, spor vb tüm aktivitelerini güvenli kampüs ortamında gerçekleştirmektedir. Amerika yaz okulullarımızda öğrencilere değişik standartlarda tam pansiyon yurt konaklaması sunulmaktadır. Yurt girişleri ve program dahilideki tüm etkinlikle oktivite yöneticileri tarafından kontrol edilir ve öğrencilerin güvenliği sağlanır.

ABD Yaz Okulu Merkezlerimiz:
New York ( 4 Merkez)

Boston, ( 3 Merkez)

Los Angeles ( 3 Merkez)

San Diego

San Francisco

Fort Lauderdale

2013 Yaz okulu Bilgileri

Değerli hocalarımız, Sayın velilerimiz;

Her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklarımızı yaz tatilinde Amerika’ya götüreceğiz. Bu sayede çocuklarımız kısa bir süre için olsa bile hem unutamayacakları bir tatil yapacaklar, hem de İngilizce’lerini geliştirme fırsatı bulacaklardır.

Yaz tatilinde çocuklarımız için seçtiğimiz okul, her yıl olduğu gibi bu yıl da Amerika’nın ve Dünya’nın en saygın okullarından biri olan Embassy CES’dir. Bu okulun 11 ayrı merkezindeki herhangi bir kampüsünü seçebilirsiniz. Program 2 haftalıktır. İlave haftalar için haftalık 1500 USD ek ücret alınır.

Toplam ücretimiz 2 haftalık 5000 USD olup 1000 USD başvuru ücreti ve bakiyesi aylık eşit taksitler halindedir. Eğer herhangi bir şekilde vazgeçecek olursanız veya vize alamama durumu olursa başvuru ücreti iade edilmez, bakiye ödemeler iade olur. Eğer Amerika’nın batı kıyısında bir okul seçilirse bu fiyata750 USD ilave edilir.

En son ödeme tarihi 01.06.2013 olup, bu tarihten sonra vazgeçme durumunda hiçbir geri ödeme yapılmaz.

Ödemelerinizi Finansbank Antalya Konyaaltı Şubesi:
Hesap No: USD 23940420 IBAN: TR15 0011 1000 0000 0023 9404 20

Hesap sahibi: Ferda Ersoy Şifa hesabına veya doğrudan makbuz karşılığında aşağıda açık adresi olan çalışma ofisimize yapabilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • Haftada 15 saat ders
 • Tam pansiyon konaklama
 • Amerika’da havalimanı transferleri
 • Kurs boyunca sağlık sigortası
 • Kurs Materyalleri
 • Düzey belirleme sınavı
 • Kurs katılım belgesi
 • Haftada en az 1 tam gün ve 2 yarım gün gezi
 • Gez boyunca rehber öğretmen gözetimi
 • Amerika’ya gidiş dönüş uçak bileti
 • Vize ücreti
 • Vize için Ankara’ya gidiş dönüş ücreti ( Otobüs ile )

Eğer herhangi bir ek bilgi ihtiyacınız olursa, telefon veya bizzat ofisimize gelerek görüşebilirisiniz.

English  German  Russian