2001'den beri...

Kariyer Planlama

Eğer sevdiğiniz ve mutlu olduğunuz bir işi yaparsanız hayatınızda bir gün bile çalışmış olmazsınız. Konfüçyüs

Sizi ne mutlu eder? Boş zamanlarınızı ne şekilde değerlendirirsiniz? Okumayı sever misiniz? Utangaç mı yoksa dışa dönük müsünüz? Aldığınız kararları hemen uygulayabilir misiniz? Çabuk mu vazgeçersiniz? Arkadaşlarınız tarafından problem çözücü olarak mı tanımlanırsınız? Takım çalışması mı yoksa bireysel çalışmak mı hoşunuza gider? Bir motoru parçalarına ayırıp, tekrar birleştirebilir misiniz? Bir hikâyeyi okuduğunuzda yazarın ne anlatmak istediğini hemen anlar mısınız? Birçok şeyden hoşlanıyor olabilirsiniz ama okul hayatınız bittikten sonra öyle bir seçim yapmalısınız ki, her gün gideceğiniz işiniz kâbusunuz olmasın.

Seçeceğiniz meslek okul yaşamınızın ardından adım adım gideceğiniz bir yol olacaktır. Bu yolda zaman zaman zorluklar yaşanacaktır. Fakat sizin için önemli olan mesleğiniz size ne kadar uygun sorusunun cevabını aramak olacaktır. Kendinizi nasıl bir iş ortamında çalışırken hayal ediyorsunuz? Tek başınıza bir masada bilgisayar başında mı, birçok insanla sürekli iletişim halinde mi, sürekli seyahat ederek mi? Hangi meslek içinde neleri barındırır? Mesleklerin gerektirdikleri nelerdir? Yaşam boyu öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye, mesleğinizdeki yenilikleri takip etmeye ne kadar gönüllüsünüz? Eğer sevdiğiniz ve mutlu olduğunuz bir işi yaparsanız hayatınızda bir gün bile çalışmış olmazsınız.

Birlikte neler yapabiliriz?
Uzmanlarımız eşliğinde;

Ortaöğretim öğrencilerine yönelik alan seçiminde yol gösterme
Yeteneklerine uygun mesleklerin belirlenmesine yardımcı olmak
İlgi alanlarının testler kullanarak belirlenmesi ve testlerin yorumu
ÖSS sisteminin ayrıntıları
Meslekler hakkında detaylı bilgi
Bölümlerde okutulan derslere genel bakış
Seçmek istediğiniz bölüm hangi üniversitelerde mevcut

Lise eğitiminizde seçeceğiniz alandan emin değilseniz, kullandığımız testler ile hangi alana daha yatkın olduğunuzu öğrenebilir, testlerin sonucunu yorumlayıp hangi alanın size daha uygun olabileceğini görebilirsiniz. Üniversitede okumak isteğiniz bölüm hangi üniversitelerde mevcut, istediğiniz bölümde ne tür dersler okutuluyor sorularını yanıtlayabiliriz. Bunun için uzmanımız ile birebir üç seans halinde görüşme yapacak ve size verilecek testleri yine bizim gözetimimizde dolduracaksınız.

Psikoloğumuz bir yıllık eğitim danışmanlık iş tecrübesi boyunca toplam 1500 öğrenci ile bire bir  görüşme yapmış, 150 kişiye psikolojik danışmanlık hizmeti vermiş ve dünyanın en iyi 109. Üniversitesi olan* İngiliz Durham Üniversitesinde “MSc in Developmental Psychopathology” (Gelişimsel Psikopatoloji) master programını bitirmiştir. Meslek seçimi üzerine de akademik çalışmaları olan uzmanımız ile siz öğrenci ve veliler için kariyer ve alan seçimi danışmanlığı konusunda birebir görüşe fırsatı sunuyoruz.

English  German  Russian