2001'den beri...

Avustralya Vizesi

Avustralya da eğitim almak isteyen öğrencilerin karşılarına çıkan en büyük zorluklardan birisi,eğitim sistemlerinden ziyade,vize sistemlerinin oldukça karışık olmasıdır.

Mayıs 2011 tarihi itibari ile Avustralya konsolosluğunun Türk öğrencilere uyguladığı toplamda 16 çeşit öğrenci vizesi bulunmaktadır. Bu vizeler,öğrencilerin hangi tür ve ne süreli eğitim almak istediklerine göre değişiklik göstermektedir.Diğer ülkelerin aksine,Avustralya konsolosluğundan alınacak vize reddine itiraz edilememekte birlikte,tekrar eden vize başvurularında da bu red oldukça olumsuz etki yaratacaktır.

Son dönemlerde Avustralya da eğitim almak isteyen öğrencilerin sayısındaki artış sebebi ile,Avustralya konsolosluğu bazı sıkılaştırıcı önlemler almaya başlamış bulunmaktadır.Başvuru sahiplerinin durumları ve vize dosyaları çok daha sıkı bir şekilde değerlendirilmektedir.Bu değişikliler de vize redlerinde artışa sebep olmaktadır. 3 ayın üzerinde eğitim almak isteyen öğrenciler,ek olarak konsolosluk tarafından sağlık kontrolüne gönderilmektedir. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan doktor raporuna göre herhangi bir sağlık problemi bulunan öğrencilere,diğer tüm şartları elverişli olsa dahi,konsolosluğun vize reddi verme yetkisi bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı öğrencilerimize mutlaka profesyonel bir danışman şirketinden işlemlerini yapmalarını tavsiye ediyoruz.

English  German  Russian