2001'den beri...

İngiltere’de Yaz Okulu

Yurtdışı eğitimde bir klasik olan İngiltere, her zaman olduğu gibi yine bu yıl da en zengin seçenekleri sunuyor. OCEAN olarak sizlere İngiltere’nin dört bir yanından onlarca yaz okulu alternatifi sunuyoruz. İngiltere’deki tüm okullarımız British Council kalite onayını almış, seçkin okullardır.

Bölgeler ve Şehirler
OCEAN ile Birleşik Krallık sınırları içinde birçok farklı bölge ve şehirde seçenekler mevcut. Yaz okulu programınızı dilerseniz Bournemouth, Portsmouth, Brighton gibi sahil şehirlerinde, dilerseniz Oxford, Cambridge gibi klasik eğitim şehirlerinde, dilerseniz Londra ve civarında ya da dilerseniz Manchester, Brighton, Leeds gibi iç ve orta bölgelerde gerçekleştirebilirsiniz. Hatta dilerseniz  OCEAN ile İskoçya ya da İrlanda’nın populer şehirlerinde yaz okulu progamlarına katılabilirsiniz.  OCEAN bu yıl Birleşik Krallıkta tam 85 farklı seçenek sunuyor!

Mükemmel Eğitim Programı
Yaz okulu programlarımız öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Genellikle haftalık 15-20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

Aktiviteler
Eğtim programı  öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, teniz, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir. Her okulun kendi belirlediği bir aktivite programı vardır ve bu öğrenciler gittiklerinde menü şeklinde sunulur. Aktiviteler okulların  görevlendirdiği aktivite liderleri tarafından organze edilir ve onların sorumluluk ve gözetmenliğinde gerçekleşir.

Geziler
Yaz okulu programlarının en önemli faaliyetlerinden biri de şüphesiz gezilerdir.  OCEAN yaz okulu seçeneklerinde her hafta bir tam güm bir de yarım gün geziler düzenlenir. Tam gün gezilerde günübirlik olarak İngiltere’nin popüler ve tarihi şehirleri rehber eşliğinde ziyaret edilir. Yarım günlük gezilerde ise yakın mesafede bulunan eğlence merkezleri, tarihi yerler, alışveriş merkezler vb ziyaret edilir. Okullar ayrıca isteğe bağlı özel turlar da düzenleyerek tercih eden öğrencilere daha fazla yer görme olanağı da sunarlar.

Konaklama
İngiltere yaz  okullarımızda öğrencilerimize hem aile yanı  hem de yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri sunuyoruz. Aile yanı konaklama seçeneği yeni kurallar gereği sadece 16 yaş ve üstü öğrenciler için uygulanabiliyor. Aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilmekte olup yıl boyu sürekli öğrencilere pansiyon hizmeti veren ailelerdir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklar. Yurt konaklama türü ise tüm yaş grupları için uygundur. Değişik kalite ve standartlarda yurt konaklamaları mevcuttur. Bazı yurtlarda öğrencilere banyolu oda verilebilirken bazı yurtlarda ise odalar birkaç öğrenci tarafından paylaşılarak kullanılır.  OCEAN her kalite ve standartta yurt konaklama seçenekleri sunmaktadır.

2013 Yaz okulu bilgilerimiz

Değerli hocalarımız, Sayın velilerimiz;

Her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklarımızı yaz tatilinde İngiltere’ye götüreceğiz. Bu sayede çocuklarımız kısa bir süre için olsa bile hem unutamayacakları bir tatil yapacaklar, hem de İngilizce’lerini geliştirme fırsatı bulacaklardır.

Yaz tatilinde çocuklarımız için seçtiğimiz okul, her yıl olduğu gibi bu yıl da İngiltere’nin ve Dünya’nın en saygın okullarından biri olan Embassy CES’dir. Bu okulun 18 ayrı merkezindeki herhangi bir kampüsünü seçebilirsiniz. Program 2 haftalıktır. İlave haftalar için haftalık 700 GBP ek ücret alınır.

Toplam ücretimiz 2 haftalık 1900 GBP olup 500 GBP başvuru ücreti ve bakiyesi aylık eşit taksitler halindedir. Eğer herhangi bir şekilde vazgeçecek olursanız veya vize alamama durumu olursa başvuru ücreti iade edilmez, bakiye ödemeler iade olur.

En son ödeme tarihi 01.06.2013 olup, bu tarihten sonra vazgeçme durumunda hiçbir geri ödeme yapılmaz.

Ödemelerinizi Finansbank Antalya Konyaaltı Şubesi:
Hesap No: GBP 14219785 IBAN: TR89 0011 1000 0000 0014 2197 85

Hesap sahibi: Ferda Ersoy Şifa hesabına veya doğrudan makbuz karşılığında aşağıda açık adresi olan çalışma ofisimize yapabilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • Haftada 15 saat ders
 • Tam pansiyon konaklama
 • İngiltere’de havalimanı transferleri
 • Kurs boyunca sağlık sigortası
 • Kurs Materyalleri
 • Düzey belirleme sınavı
 • Kurs katılım belgesi
 • Haftada en az 1 tam gün ve 2 yarım gün gezi
 • Gez boyunca rehber öğretmen gözetimi
 • İngiltere’ye gidiş dönüş uçak bileti
 • Vize ücreti
 • Vize için Ankara’ya gidiş dönüş ücreti ( Otobüs ile )

Eğer herhangi bir ek bilgi ihtiyacınız olursa, telefon veya bizzat ofisimize gelerek görüşebilirisiniz.

2012 referanslarımız:

 • Serik Yükseliş Koleji
 • Kemer Koleji
 • Bileydi Anadolu Lisesi
 • Başöğretmen Atatürk ilköğretim okulu
 • Ramazan Savaş ilköğretim okulu
 • Antalya Koleji    (Bireysel katılımlar)
English  German  Russian